A webkörnyezetben történő fejlesztésnek vitathatatlanul megvannak az előnyei a szoftver megoldásokkal szemben, de van olyan helyzet, amikor ezeket az előnyöket már nem lehet használni és ezekben az esetekben lesz fontos a szoftver applikációk fejlesztése, amelyek a gépek operációs rendszerén futnak és teljes hozzáférésük van ezek erőforrásaihoz. Ezek az applikációk nem kizárólag asztali megoldások, hanem szerver applikációk is, amelyen Windows, Linux, vagy OSX rendszer fut.
Az EDGE-nél azt a stratégiát követjük, hogy a kliensnek teljes irányítást kínálunk az applikáció fölött, testreszabott megoldásokat fejlesztve. Az applikációk programozása szigorúan a kódolás szabványainak betartásával történik és persze a “best practice” alapelveit betartva, garantálva ezzel a kód kiváló minőségét.
Amikor az Ön applikációjának nagy feldolgozási teljesítményre van szüksége vagy olyan applikáció, amely erőforrásokat használ a helyi gépről, szükséges, hogy olyan applikációt válasszon, amely a lokális gépen fut és nem weben.
Az asztali szoftveralkalmazásoknak lehet grafikus felületük, így lehetővé teszik a felhasználónak, hogy könnyebben használja. A Java-ban való applikáció fejlesztés lehetővé teszi, hogy olyan programokat hozzunk létre, amelyek a fontosabb rendszerek (Windows, Linux, OSX) alatt futnak, így relatív nagy felhasználói kört érünk el. Ezek az applikációk együtt tudnak működni külső webes platformokkal, ám egyedülállók is lehetnek a helyi gépen, vagy különböző külső felszerelésekkel dolgoznak együtt, hatékony és biztonságos módon.
A szoftver applikációknak, amelyek szerveren futnak, általában nincs grafikus felhasználói felületük és úgy működnek, hogy az operációs rendszert a konzolból futtatjuk. Hasonlóan az asztali applikációkkal, futhatnak Windows, Linux, vagy OSX operációs rendszer alatt és legtöbbször olyan applikációk, amelyek nagy adatbázisokkal dolgoznak, adatfeldolgozást és rendezést végeznek. Amennyiben szükséges, ezeknek az applikációknak is lehet felhasználói felületet (GUI) készíteni, akár natívat vagy akár a weben.
Tapasztalataink a fejlesztés különböző területein lehetővé teszik, hogy több technológiát ismerjünk és mindig megtaláljuk az optimális megoldást, hogy kombináljuk őket. Mi bebizonyítjuk a klienseinknek, hogy a szoftverfejlesztésben nincsenek határok és alapozva a tapasztalatainkra megvalósíthatják a szoftvereket, amelyekre szükségük van.
Megtörténhet, hogy egy sima szoftver applikáció nem tudja teljesíteni minden igényét. Ebben az esetben integrálni kell különböző hardver eszközökkel (kártyaleolvasók, scannerek, kontrol rendszerek, I/O modulok, stb.), amelyek kiterjesztik a program képességeit, ezáltal megnagyobbítva az applikáció használati körét.
Ezek a programok, bizonyos kommunikációs csatornákat használva (USB, LAN, Serial, stb.) képesek arra, hogy átviteli csatornákat nyissanak meg a hardver felszerelésekkel és így fogadhatnak és küldhetnek adatokat ezek felé. A kommunikációs csatornák mellett integrálni vagy fejleszteni lehet különböző kommunikációs protokollokat (mint például ModBus, Mbus, CAN, stb.), így integrálni lehet őket különböző ipari felszerelésekkel.
Sok esetben szükség van arra, hogy több rendszer vagy alrendszer együtt működjön, ebben az esetben olyan applikációkat lehet fejleszteni, amelyek vagy szoftvert szoftverrel, szoftvert hardver-el, de akár két különböző típusú hardver-t, - amelyek nem tudnak egymással kommunikálni,- kötnek össze. Az integrálási programok, amiket fejlesztünk, egy stabil csatlakozási felületet biztosít a kliensnek, amire az egész cége épülhet.
Mindig arra törekszünk, hogy a legújabb technológiákat használjuk a szoftverfejlesztéshez. Minden szoftver projektnek van egy különleges eleme, így a megfelelő technológia kiválasztása létfontosságú, hogy egy professzionális szoftvermegoldást hozzunk létre, amely könnyen fenntartható és bővíthető hosszú távon.
Bár a fenti listában csak egyetlen féle adatbázis van megemlítve (MySQL), a fejlesztői csapatunk bármilyen adatbázissal képes dolgozni, emellett adatokat is tud kombinálni két különböző adatbázis között.